Bills porazili Dolphins na silnici a získali titul AFC East

Dne 3. ledna 2024 porazili Bills v zápase o titul mistra AFC East v NFL tým Dolphins 38:35 a získali titul AFC East. Byla to první cesta Bills do Super Bowlu od roku 2017.

Quarterback Josh Allen, který během zápasu oblékal Buffalo Bills Dresy, podal vynikající výkon, když dokončil 15 z 20 přihrávek na 222 yardů a tři touchdowny. Výborný zápas odehrál také quarterback Dolphins Tua Tagovailoa, který dokončil 18 z 23 úspěšných přihrávek na 215 yardů a tři touchdowny.

Klíčový okamžik zápasu přišel 2:32 minuty před koncem čtvrté čtvrtiny, kdy Bills získali první down na 8-yardové linii Dolphins, Allen poté přihrál wide receiverovi Stefonu Diggsovi, který úspěšným catchem na touchdown pomohl Bills dostat se do vedení 38:35. V závěru zápasu se Bills podařilo získat první down na 8-yardové linii Dolphins.

Po zápase fanoušci Bills jásali a oslavovali vítězství týmu. Bills si zahrají Super Bowl 12. února 2024 proti vítězi Západní konference.

Shrnutí zápasu

Bills se ujali vedení hned od začátku zápasu: Allenovi se podařilo přihrát na touchdown hned při prvních dvou přihrávkách v zápase, čímž pomohl Bills dostat se do vedení 14:0. V závěru zápasu se Bills dostali do vedení, které jim vyneslo zisk dvou bodů. V polovině zápasu se Dolphins podařil comeback, když Tagovailoa hodil touchdownové přihrávky a pomohl Dolphins dostat se do vedení 14-14.

Do čtvrté čtvrtiny vstoupili hráči Bills a Dolphins, kteří spolu bojovali. Oba týmy měly několik příležitostí ke skórování, ale ani jeden z nich nedokázal získat rozhodující náskok. Až v čase 2:32 se útoku Bills podařilo prolomit obranu Dolphins a Allen přihrál Diggsovi, kterému se podařilo chytit míč a získat touchdown, čímž pomohl Bills dostat se do vedení 38:35. Dolphins se poté vydali do útoku, ale skórovat se jim nepodařilo a Bills nakonec vyhráli 38:35. V závěrečné čtvrtině se Bills dostali do vedení 38:35, které se jim podařilo získat.

Bills se 12. února 2024 utkají s vítězem Západní konference v Super Bowlu. Bills prožili skvělou sezónu, v níž v základní části dosáhli výsledku 11-6 a v play-off postupně porazili Tigers a Dolphins americký fotbal dresy. Bills mají velkou útočnou sílu a očekává se, že Super Bowl vyhrají.