Lions porazili obhájce titulu Chiefs ve strhujícím comebacku a zahájili novou sezónu NFL!

Sezóna NFL začala s velkou pompou, když se zvedla opona nad fotbalovou extravagancí, na kterou čekali fanoušci po celém světě. Lions a obhájce titulu Chiefs se utkali v zápase, který se zapíše do historie jako klasický okamžik, a fanoušci i diváci se nechali strhnout intenzitou hry.

Atmosféra na stadionu se zdála být na začátku zápasu poněkud klidná, ale Lions prolomili nerozhodný stav překvapivým falešným puntem a rozjeli zápas. V nápadných bílých Detroit Lions NFL Dresy ukázali svůj hlad po vítězství a podařilo se jim proniknout do koncové zóny soupeře, kde tichá přihrávka mezi quarterbackem Goffem a wide receiverem St. Brownem přinesla první velkolepý touchdown nové sezóny.

Obhájci titulu Chiefs však nejevili žádné známky slabosti a ve druhé čtvrtině předvedli vynikající ofenzivní výkony. Quarterback Mahomes navázal nezadržitelné spojení se svými wide receivery, posunul míč jen o yard od soupeřovy čáry útoku a poté se spojil s nováčkem Ricem, aby společně rychle vyrovnali hru.

Ke konci prvního poločasu získali Chiefs znovu kontrolu nad zápasem, když Mahomes během pouhých 1:28 pochodoval s míčem 82 yardů, a nakonec po mistrovské spolupráci Mahomese s Bellem opět vyrovnali na 14:7.

Třetí čtvrtina zápasu však přinesla obranný vrchol. Když se Chiefs dostali až na vlastní 46yardovou čáru, nováček v týmu Lions, cornerback Brian Branch, předvedl klíčový sack a zažehnal krizi, čímž opět vyrovnal skóre na 14:14!

Vzápětí se Bartek trefil z volného kopu z 35 yardů a opět se ujal vedení, takže skóre bylo 17:14. Napětí se opět vystupňovalo s přechodem do čtvrté čtvrtiny, kdy se Chiefs opět protlačili na polovinu hřiště Lions, ale v rozhodující chvíli nevyužili šanci a dokázali skórovat pouze ještě jednou z volného kopu z 39 yardů a zvýšit vedení na 20:14. V poslední čtvrtině se hra opět přelévala z jedné strany na druhou.

Lvi však byli houževnatí. Quarterback Jared Goff prokázal pozoruhodný klid a ve spolupráci s Reynoldsem získal klíčový první down. Poté, spoléhajíce se na efektivní spěch Montgomeryho, získali další klíčový touchdown a zvýšili vedení na 21:20!

Přestože Chiefs zaostávali pouze o jediný bod, závěrečné minuty zápasu byly vrcholnou podívanou na vrchol. Podvodné hry Chiefs byly soupeřem prolomeny a rytmus jejich útoku byl narušen, což jim zabránilo v dalším návratu. Lions se drželi na uzdě, vyčerpali čas a ukončili zápas strhujícím vítězstvím 21:20, které bylo plné vášně a podívané.

Tento úvodní zápas nové sezóny NFL se jistě stane legendárním, dres Lions zářil jasným leskem, když novou sezónu zahájili vítězstvím 21:20 nad obhájci titulu, týmem Chiefs.

Chiefs utrpěli nepříznivý úvodní zápas, ale zda dokáží i nadále dominovat AFC West, bude zajímavým tématem této sezóny. Bez ohledu na to vnesl tento zápas do nové sezóny obrovské množství energie a vzrušení a fanoušci se těší na další vzrušující okamžiky v budoucnu. Pokud jste také fanoušky ragby, nezapomeňte podpořit svůj tým tím, že si obléknete americký fotbal dresy a budete svědky společného vzrušení!